Web & E - Ticaret Sistemleri

İşinizin ihtiyaçlarına en uygun teknoloji çözümleri yaratabilmek ve sunabilmek için önce sizi dinliyor, ihtiyaçlarınızı birlikte tespit ettikten sonra en uygun çözüme, en kısa sürede ulaşarak, iş veriminizi arttırmanızda size yardımcı oluyoruz.
 
Aşağıda web paket içerikleriğimizi görebilirsiniz.

Web'de Yeni TTK Kanunu
Temmuz 2012’de yürürlüğe girecek olan Yeni Türk Ticaret Kanunu, kurumlara birçok iş ve yönetim sürecinde bilişim teknolojilerinden yararlanabilmelerinin yolunu açıyor. Yeni yasa hem şirketlere farklı avantajlar sağlayacak hem de bilişim sektörünün gelişimine yol açacak. Birçok bilişim şirketi gibi Bursa Mikro Teknik Yazılım olarak biz de bu yasa doğrultusundaki yenilikleri yakından takip ediyor, yazılım alt yapımızda gerekli güncellemeleri yapıyor ve değişim sürecine en iyi şekilde hazırlanıyoruz.Müşteri ve iş ortaklarımızın yeni sürece en hızlı ve kolay şekilde uyum sağlamalarını desteklemek için çalışıyoruz. Kanunla birlikte gelen en büyük yeniliklerden biri, Türkiye’deki Muhasebe Standartları ve Raporlama Standartlarının, uluslararası finansal raporlama standartlarına benzer şekilde revize edilecek olması. Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun her şirkete internet sitesi zorunluluğu getirmesi de en çok konuşulan konular arasında.

TTK’ya göre Internet Sitesi Nasıl Olmalı?
• Sürekli güncel tutulmalıdır
• Herkesin erişimine açık olmalıdır
• Kanunen yapılması gereken ilanlar, çağrılar
• Pay sahipleri için yararlı belgeler, açıklamalar
• Değerleme raporları, kurucular beyanı, genel kurul ve yönetim kurulu kararları
• Finansal tablolar, dipnotları ve ekleri
 • Denetçi bilgileri ve raporları

E-TİCARET
E ticareti bir mal ya da hizmet üreten her tüzel kişi yapabilir. Bilhassa imalat sektöründe faaliyet gösteren firmalar için ucuz ve sürekli satış getiren bir pazar olarak e-ticaret tercih edilmelidir. Aynı şekilde ülkeye yurtdışından mal ithal eden, ithal ettiği malların az bulunur olmasına önem gösteren şirketler için e-ticaret bulunmaz fırsattır. Çünkü ülkenin her tarafında, ürünleri ile ilgili, müşterilerine bıkmadan usanmadan yüzlerce sayfalık doğru bilgi verebilecek 7 gün 24 saat çalışan bir mağazası ve personeli var demektir.

Ticaretin faydaları nelerdir?
1. Müşteri sadakati
2. Karlılığı arttırmak
3. Yeni ürün tanıtımı için gerekli zaman ve yatırımda ekonomi sağlamak
4. Hedeflenmiş kişisel tekliflerle müşterilerinize en ekonomik yolla ulaşmak
5. Satış maliyetlerini azaltma
6. Tedarik maliyetini azaltma
7. Müşteri hizmetleri maliyetlerini azaltmak.
8. Müşteri hizmetleri zaman kaybını azaltmak.
9. Yeni pazarlara ulaşma
10. Daha az maliyet
11. 7 gün 24 saat satış
12. Interaktif marketçilik
13. Self servis alışveriş
14. Stok veya değer zinciri entegrasyonu
15. Süreç otomasyonu
16. Dış evrenle işbirliği
Sayfa: 1 - 2